Druhy potahů sedacích vaků

Bavlna – o bavlněné tkanině není nutné psát dlouhé romány, protože si ji každý z vás dokáže živě představit. Snadno si domyslíte, že jde o materiál nesmírně příjemný na dotek, velmi pohodlný a zdravotně zcela nezávadný. Bavlna vás nebude „kousat“, jako některé syntetické látky, můžete na ni posadit i malé děti či alergiky. Rozhodně nikomu neublíží a je to materiál perfektní pro dokonalou relaxaci a uvolnění od každodenního stresu. Jedinou nevýhodou bavlny je problematická údržba a ruku v ruce s ní i snížená odolnost a trvanlivost. Na bavlněný potah se zkrátka nemůžete posadit tak, že na něj hupsnete, musíte se k němu chovat s citem a s opatrností. Životnost bavlny však není žádná sláva, a proto dobře zvažte, zda zrovna tomuto materiálu dáte přednost.

posezení na sedacích vacích

Polyester – možná jste se již setkali s polyesterem, který je zpracovaný do podoby tzv. mikroplyše. Je to velmi měkká a hebká tkanina, připomínající samet. Na takovém vaku se bude líbit každému, kdo miluje pohodlí, tedy zejména dětem a zvířatům. S polyesterem je to však podobné, jako s bavlnou, hůře se čistí a udržuje v čistotě a občas je nutné potah vaku vyprat, čímž vám naznačujeme, že by měl být především snímatelný a pratelný alespoň v ruce, když už ne v automatické pračce. A pokud nemáte doma děti a zvířata, která by mohla potah poškodit např. svými drápky nebo při hraní a skotačení, můžete si s těmito sedacími pytli a vaky užít skutečné pohodlí.

dívka na sedacím vaku

Nylon – se vyznačuje značnou pevností a odolností, je to ten nejhouževnatější materiál, který lze na výrobu sedacích vaků pro děti Beanbag.cz vůbec využít. Mohou se po něm vaše děti povalovat, mohou na něj skákat a poradí si i s drápky domácích zvířat. Můžete s ním smýkat po zemi a zpravidla se nestane, že by se protrhl. Nylonovým potahům nevadí ani tekutiny, pokud jsou opatřeny z vnitřní strany pogumovanou vrstvičkou. A v neposlední řadě jsou tyto potahy výhodné v tom, že se vyrábí v mnoha krásných pastelových barvách.