Jak opticky zvětšit pokoj či byt

Pokud bychom si v dnešní době chtěli pořídit byt tři plus jedna, museli bychom se pořádně plácnout přes kapsu. A to ani nebereme v potaz lokalitu, za kterou si prodejci také nesmírně rádi nechávají připlatit. Pro efekt zvětšení ovšem stačí znát pár vychytávek, které nestojí mnoho peněz, nebo jsou zcela zdarma.

francouzská okna

Barva je číslo jedna

Ze všeho nejdůležitější je zaměřit se na tóny barev, do kterých jsou vaše pokoje laděny. Určitě byste se měli rozloučit s černou, hnědou, vojenskou zelenou a vůbec všemi tmavými barvami. Naopak byste měli přivítat ty světlé, jako jsou béžová, světle šedá a nejlépe bílá. Když už máte krásně vymalováno, zaměřte se na barvu nábytku. Ten si už více můžete dovolit mít trochu tmavší až černý, ale všeho s mírou.
moderně zařízený byt

Koberce? Ne, děkuji

Koberce jsou klasickou součástí obydlí už od pradávna, dodávají pocit útulnosti a tepla. Do bydlišť s nízkými stropy jsou pak ale zcela nevhodné, jelikož prostor ještě více zatlačí do země. Pokud si ale přece jen nedokážete žití bez milovaných koberců představit, přednost dejte těm menším, které nepokrývají velkou část podlahy. Tyto typy jsou naopak vhodné.

Doplňky

Snažte se vyhnout výzdobě typu hodně dekorativních polštářů na pohovce či posteli, příliš mnoho svíček a obrázků na policích, obrazů na stěnách nebo zrcadel na komodách. Všechny zmíněné předměty opticky zmenšují místnost. Budete se divit, ale až o 50%, proto se jich raději zkuste vyvarovat.

Lustr

Lustr se snažte vybírat co nejmenší a dejte si pozor, aby nebyl příliš zdobný. V žádném případě tak nedávejte přednost velkým křišťálovým lustrům. Naopak jednoduché malé lustry jsou skvělým nápadem.

Minimalizmus

Když už jsme u té jednoduchosti, snažte se svůj pokoj, byt či jiné bydliště ladit do minimalističtější atmosféry. V praxi to znamená, že váš dům může působit útulně a zdomácněle i bez zbytečných maličkostí a ozdůbek, které jej opticky tak akorát zmenší a kolikrát ani nedodají na příjemném domácím dojmu.