Je stomatologie Praha skutečně kvalitní?

Asi není třeba říkat, že mnoho z nás péči o svůj chrup zanedbává. To však vede nejen k problémům se zuby, ale také k častějším návštěvám u zubaře. A právě zde nastává problém.

Zubařů je v celé republice nedostatek, a to platí i pro naše hlavní město. Mnoho lidí tak nemá svého vlastního, a musí spoléhat na to, že je některý vezme i přesto, že nepatří mezi jeho pacienty. A zdaleka ne každý je k tomu ochotný.

Pokud si navíc vybíráme, komu péči o své zuby svěříme, je jasné, že chceme někoho, kdo skutečně svou práci umí, a to platí jak v Praze, tak na vesnici. To však může vést k problémům, neboť mnoho lidí je přesvědčeno, že stomatologie Praha Clinic Plus je kvalitnější, než ve zbytku republiky – jsou zde přece ti nejlepší doktoři, ne?

zubar2

Lidé jsou pak ochotni dojíždět i mnoho kilometrů, jen aby se jim dostalo té nejlepší péče. To pak samozřejmě vede k tomu, že zubaři zde jsou přetížení a jen stěží zvládají na ně kladený nápor. Je to ale skutečně nutné?

Představa, že ti nejkvalitnější lékaři pracují v Praze, ideálně ve velkých nemocnicích, je mezi lidmi rozšířena již velmi dlouho. A je pravdou, že po jistou dobu měla i reálný základ. Avšak dnes tomu již tak není – dobré doktory, a nejen zubaře, najdeme ve všech koutech republiky. Problém však je, jak je najít.

zubar1

Jednou z možností může být sledování recenzí pacientů, kteří u daného lékaře byli. Byli s ním spokojeni? Pokud ano, co se jim líbilo? A pokud ne, co přesně jim vadilo? Je totiž potřeba mít na paměti, že to, co vadí někomu jinému, nemusí vadit vám.

Pak je tu samozřejmě ještě otázka ceny. Na rozdíl od většiny ostatních lékařských oborů, zde je velká část zákroků hrazena pojišťovnou pouze částečně, případně není hrazena vůbec. Je tedy důležité zvolit takového zubaře, jehož ceník nebude mimo vaše finanční možnosti. Věřte, že dluhy za to nestojí.