Kdy se vrhnout do plnění úkolů a kdy raději zalézt do postele? Záleží na vašem cyklu.

Proč nás cyklus ovlivňuje?

Člověk ještě pochopí, že když menstruuje, bývá unavený. Každá z nás nejednou zažila nepříjemnou až protivnou náladu v období před nástupem menstruace. Ale proč tomu tak je? Co má na nás takový vliv? Záleží na tom, kde se nachází vajíčko a s tím je spojena hladina hormonů v těle. Takže které fáze každý měsíc prožíváme?

Jednotlivé fáze

Po menstruaci zažíváme před ovulační dynamickou fázi. Jsme plné energie, uvažujeme racionálně a logicky. V této fázi zkuste splnit co nejvíce (nepříjemných)pracovních úkolů. Práce vám půjde od ruky a zbude vám energie i na úklid domácnosti.

kreativita_v_nás

Další fází je fáze ovulační expresivní. V tomto období máme zvýšené libido, vajíčko je připraveno na oplodnění. Ženy dbají v tomto období více na svůj zevnějšek a nějak jim to víc sluší, čehož si mnoho mužů všímá. Jsme pečující a empatické, v této době si dopřejte nejen příjemné chvilky s partnerem, ale i kávu s kamarádkou, budete jí více rozumět. Předmenstruační kreativní fáze přichází hned poté. Ženy hýří nápady a mají ohromnou chuť tvořit. Ale je to také období, kdy s našimi emocemi lomcuje bouře. Tato fáze bývá náročná pro naše partnery, protože mnohdy číháme, až udělá nějakou malou chybu, abychom mu mohli pěkně od plic vynadat. Poslední fází je menstruační reflektivní fáze, kdy bývá žena unavená a měla by odpočívat. Na druhou stranu je plná klidu, vyrovnaná a moudrá.

Co tedy (ne)dělat?

Pokud zrovna procházíte předmenstruační fází, vyhněte se konfliktům. S kýmkoliv. Mohli byste říct nahlas slova, která nepůjdou vzít zpátky. Zkuste se zaměřit na svou kreativitu, ať nemáte čas na přemýšlení o křivdách a hádkách. Tvořte s dětmi, s partnerem či s kamarádkami.

pyžamový_den

Uvidíte, že vám bude lépe. Pokud máte menstruaci, naordinujte si klid. Odpočívejte, požádejte partnera, ať vám dopřeje masáž kokosovým olejem Nakliceno, udělejte si pyžamový den. Vaše tělo i vaše mysl si to zaslouží.