Na YouTube vám poradí, jak správně skákat na trampolínách

Pořídili jste si zahradní trampolínu nebo o ní právě uvažujete, a přemýšlíte nad tím, zda to nebyla zbytečná investice do něčeho, co se tváří pouze jako módní výstřelek? Pak vězte, že to s módou nemá nic společného, a zaměřte se spíše na zdravotní benefity. O trampolínách někteří lidé hovoří na instruktážních videích na YouTube. Můžete se tu dozvědět celou řadu informací, čím jsou prospěšné, jak s nimi zacházet, jak si plánovat tréninkové dávky, jak velký průměr nářadí volit a také jek trampolínu správně zabezpečit. Velmi důležité je znát některé zásady, s nimiž se vyvarujete různých nebezpečí, např. skákání s plnými ústy jídla či se žvýkačkou, s předměty v kapsách nebo ve více lidech najednou.

kanál YouTube

Při troše štěstí objevíte na YouTube i videa varovná a někdy až humorná, kde někteří jedinci přepadávají přes odrazovou plochu kamsi do záhonu plného květin nebo na betonový chodník.Video z YouTube si uložte pomocí video downloaderu, je to vždy jistota, že o něj nemůžete přijít. Vlastníci videí na sociálních sítích je totiž mohou kdykoli smazat, prakticky bez varování.

Co se o trampolínách na YouTube dozvíte

Lepší nálada – vstali jste levou nohou napřed a připadá vám všechno kolem vás jaksi ponuré a šedé? Možná to bude chtít do nového dne nastartovat a zlepšit si náladu. Namísto do kuchyně pro šálek kávy však zamiřte na zahradu a zaskákejte si na trampolíně. Je to skvělá ranní vzpruha pro každého, kdo trpí výkyvy nálad, protože se tím velmi rychle uvolní do krve hormony štěstí – endorfiny. A pokud trampolína zabere jen na chvíli, anebo nezabírá vůbec, zaměřte se na svůj stravovací režim a zejména na dostatek hořčíku.

venkovní trampolína

Ochablé svalstvo – také patříte k lidem, kteří vykonávají sedavá zaměstnání, a navíc se přesouvají do práce autem? Takoví lidé toho opravdu moc nenachodí a vytrhne to ani občasná procházka parkem nebo projížďka na kole. Potřebujete více dynamičtějšího pohybu a trampolína je k tomu naprosto ideální. S její pomocí posílíte svalstvo dolních končetin velmi důkladně. Pokud však nejste na skákání zvyklí, začínejte po malých dávkách, protože i několik minut tohoto pohybu vám dá pořádně zabrat.