Za vůní starých časů do Havany


Pro cestovatele, kteří se nesmíří s organizovaným pobytem cestovních kanceláří a chtějí si pobyt na Kubě zorganizovat podle svých představ, je na prvním místě starost obstarat si co nejvýhodnější letenky. Letenky do Havany se vyplatí zakoupit s velkým předstihem, protože jen tak máte jistotu, že jste pro koupi udělali vše a nakoupili jste tak levně, jak to jen do dané země je možné.

Nejčastějším cílem cesty je Havana, kde pobyt začíná i končí. Letiště se stále drží svého zaběhnutého řádu a spíš než luxus, čekejte exotiku. Pro pohodlnou cestu z letiště do města nehledejte hromadnou dopravu. Nejspolehlivěji se do města dostanete místním taxíkem.

centrum Havany

Kuba je zemí, kde se zastavil čas, a i přes otevírání se světu, které je v posledních letech patrné, zde stále ještě přetrvává atmosféra starých časů, které si zde vychutnával Ernest Hemingway, který zde ve své rezidenci odpočíval a čerpal inspiraci k literární tvorbě. Pokud jste se rozhodli navštívit tuto zemi na vlastní pěst, tak nepatříte mezi cestovatele, kterým stačí luxusní hotel na pláži a koktejly s paraplíčky. Budete chtít vidět z této země mnohem více a nejschůdnějším řešením je zapůjčení automobilu (jde to i s řidičem) a cestování napříč zemí, například za neskutečně zelenou přírodou v mnoha národních parcích a za kontrasty v architektuře, kde se prolíná stará tvář země s tou novější, zavedenou dlouholetým komunistickým režimem.

Vaše cestovní plány by ale rozhodně měly pojmout i zastávku v Havaně, která je městem plným překvapení, a kromě historických staveb, které za sebou mají mnohdy krvavou válečnou historii, se určitě zastavte ochutnat výtvory zdejších kuchařských mistrů a samozřejmě navštivte i muzeum věnované kubánskému rumu s ochutnávkou.

delfíni v moři

Stejně jako rum je pro tuto zemi charakteristickým i výroba doutníků a tabákové plantáže Viňales i světoznámá továrna na výrobu doutníků jsou přístupné i pro turisty. Během cest vás budou obklopovat široké lány cukrové třtiny, vápencové skály, nekonečná tropická zeleň a sněhobílé pláže s bělostným pískem.