Život je plný neznámých pojmů

Jen si vezměte, kolik se cizojazyčných pojmů vyskytuje v takovém finančnictví, a to nebere v potaz například právo, které celou tuto oblast objímá a reguluje. Nebudeme si tady popisovat, jak se co jmenuje a jak se co označuje, například co je LTV Nebankovníhypotéky.cz, ale budeme si spíše říkat, jak na to celé vyzrát a řekneme si hned několik způsobů, jak na to.symbol peněz uvězněný v bludišti dluhů

  1. Najmout si finančního poradce

Chápeme, kdokoliv, kdo nedělá lopatou nebo někde v dílně, tak není slušný člověk – pěkný přežitek, ovšem tady nám bude finanční poradce dobrý, protože na rozdíl od velké většiny z nás mají tito lidé opravdové vzdělání a ví, co a jak vypočítat, co a jak se vyplatí a proč do něčeho nejít, zatímco do něčeho se vrhnout po hlavě. Jsou to chlapíci a ženy, které je třeba pečlivě poslouchat a ptát se jich snad na vše, na co jde, zejména tehdy, pokud se nám z toho všeho motá hlava a připadáme si jak ve škole u zkoušení, kdykoliv jdeme ven podepsat nějakou smlouvu, což by se tedy stávat nemělo, ale no, co už.

  1. Kamarád či rodinný příslušník pomůže

Pokud v tom máme sami guláš, vždycky pomůže ten, který je nám nejblíže. Pokud o někom takovém víme, požádáme jej a třeba mu na oplátku pomůžeme s něčím, vždyť se všechno nemusí vyjadřovat jenom v penězích. No, a když nebude nic chtít na oplátku, jenom dobře a ještě líp.

  1. Pročíst si pár slovníků zabere chviličku

Kdybychom se v tom nechtěli ťápat, můžeme využít magickou věc jako je internet a prostě si jednotlivé termíny najít. Tato metoda je nejobtížnější, protože ne všechno bude jen odkaz z wikipedie a budeme muset číst i odbornější text než jaký najdeme na diskuzních fórech pro maminky, ale půjde to taky.
pár mincí a několik bankovek na černém podkladu

  1. Diskuzní fóra

Pokud chcete hodit flintu do žita, nejlepší je tak učinit na diskuzních fórech nebo kdekoliv na sociální síti, tam jděte opravdu jen tehdy, když všechno ostatní selže. Nikdo vám tam nikdy ale správně neporadí, možná se tak akorát dozvíte, co všechno je špatně a co je třeba spravit. Tak na to pozor.