Zkuste si vyrobit vlastní deodorant, výsledkem budete nadšeni

Teplé letní dny ještě zdaleka neskončily a pro většinu z nás se stal dobrým přítelem deodorant. Malá tubička, která je běžně k dostání v obchodech a na výběr máme hned z několika druhů a značek. Uvědomujeme si však, že to, co si dennodenně natíráme, či stříkáme do podpaží, je jen chemický koktejl, který našemu tělu škodí? Určitě to jde i jinak, a my vám ukážeme jak.

lahvičky s olejíčky

Nejdříve je však na místě si ujasnit, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem. Většina lidí sáhne v obchodě do regálu s antiperspiranty, a to proto, že na rozdíl od deodorantu obsahují složky přímo zabraňující pocení. Pocení je přitom jen obranný mechanismus těla. Pomocí potu se jen tělo ochlazuje. Deodorant naproti tomu obsahuje „pouze“ látky bojující proti tělesnému zápachu. Pokud už tak chceme sáhnout do regálu po méně škodlivé variantě, volte raději deodorant.
růžová lžička
Pokud chceme být ke svému tělu ještě o něco více šetrnější, můžeme začít právě u deodorantu, který není zase tak složité vyrobit si vlastními silami u sebe doma. Budeme k tomu potřebovat následující ingredience:

3 lžíce kokosového oleje
2 lžíce jedlé sody
2 lžíce kukuřičného škrobu
pár kapek esenciálního oleje

Postup přípravy: kokosový olej necháme rozehřát ve vodní lázni. Poté zvolna přimícháme předem smíchanou jedlou sodu s kukuřičným škrobem a výslednou směs pořádně prošleháme. Nakonec přidáme pár kapek esenciálního oleje. Výslednou hmotu poté přelijeme do čisté nádoby a necháme zatuhnout.
ženské podpaží

Pár rad nakonec
Pokud děláte domácí deodorant poprvé, udělejte ho jen z výše popsaného množství a časem si množství ingrediencí případně upravte podle vaší libosti. Je také možné, že máte citlivou pokožku – v tomto případě je lepší ubrat jedlou sodu (či ji dokonce zcela vynechat) a nahradit ji kukuřičným škrobem.
Na natírání si pořiďte nějakou špachtličku, prsty použijte až přímo při roztírání v podpaží. Nepřehánějte to ani s esenciálním olejem, opravdu stačí pár kapek.
Domácí deodorant uchovávejte na nějakém chladnějším místě, nejlépe v lednici.

Category Nezařazené