Co obnáší pořízení vysavače bazénu

Bazén se bez důkladné údržby a péče o čistotu vody neobejde.

K péči o bazén patří i bazénové vysavače

Chcete-li ušetřit svůj čas a námahu, pak dejte přednost bazénovému vysavači robotickému nebo jen z části automatickému. Měli byste však znát, jaký je mezi nimi rozdíl, a chápat princip jejich činnosti. Robotika má svůj vlastní pohon a také svůj vlastní filtrační okruh. Není závislá na vás, ani na filtračním okruhu s čerpadlem. Poradí si s nečistotami na dně zcela nekompromisně, robotický vysavač bazénu Chlorito.cz se po dně pohybuje tak, že nevykonává náhodný pohyb, ale naopak přesný a cílený tak, aby žádný úsek neminul. Robotika se uvádí do činnosti obvykle v noci tak, aby byl bazén připraven pro denní provoz.

voda v bazénu

Poloautomatické vysavače se po dně pohybují nahodile a tak se může stát, že některá místa vynechají. Připojují se ke stávajícímu filtračnímu okruhu, takže by měly být alespoň zčásti pod vaším dohledem. Jsou zcela závislé na výkonu filtrace a tomu také odpovídá jejich cena, která je ve srovnání s robotikou, mnohonásobně nižší.

venkovní bazén

Třetím typem vysavačů bazénů jsou ruční teleskopické nástavce. Je to v podstatě obdoba stroje, s nímž se pohybujete doma na koberci. Nástavce se připojí k filtračnímu okruhu a pohyb koncovky na nástavci je pak zcela ve vaší režii. Tím pádem máte přesný přehled, co je vysáto, a co bychom měli vyzdvihnout, je fyzický pohyb. Ten vám naopak prospěje, zvláště tomu, kdo vykonává sedavé zaměstnání a bojuje s nadváhou.

Ruční vysavač pořídíte za pár desítek či stovek korun a jeho účinnost není rozhodně nižší, než u ostatních typů. Vše záleží na vaší šikovnosti a ochotě se hýbat, ovšem pokud vsadíte na ruční vysavač, bude vás jistě hřát u srdce jeho nízká cena a vysoká efektivita a produktivita, kterou ještě umocní uvolněné hormony štěstí z fyzického pohybu, a zároveň jistota, že svou práci neodbýváte (tedy pokud ji neodbýváte).