Jak si poradit s nepříjemným hmyzem v domácnosti? Pomůže jedině desinsekce!


Rozmohl se vám doma nepříjemný a obtěžující hmyz a nevíte, jak si s tím poradit? Ihned, jak najdete škůdce, začněte jednat. Hmyz se rychle množí.

Jak si poradit s nepříjemným hmyzem v domácnosti? Pomůže jedině desinsekce!

Alespoň jednou se tohle stane každému z nás, obtěžující hmyz si najde cestu do domácnosti, tam se rozmnoží, zabydlí a začne páchat škody. Mít doma škůdce je nemilé, hlavně i proto, že doma žádné nezvané hosty mít prostě nechceme. Někdo si myslí, že když bude mít doma perfektně uklizeno, hmyz se k němu nemůže dostat, ale to je omyl. I do té nejčistější domácnosti si mohou najít cestu mravenci, štěnice nebo třeba šatní či potravinoví moli. Hubení hmyzu se odborně nazývá dezinsekce, existuje několik metod, zkusit ale můžete i osvědčené tipy, které používaly už naše babičky.

pexels-photo-1104974

Vadí jim silné aroma, nasaďte do boje bylinky!

Drobný hmyz jako jsou mravenci, mravenci faraóni, šatní nebo potravinoví moli a jiní drobní živočichové, mají hodně dobře vyvinutý čich. A tak se proti nim dá bojovat přírodní cestou. Pomůže levandule, máta, ale i ocet nebo koření jako je pálivá paprika či hřebíček. Klidně preventivě si tyto rostliny můžete doma i na zahradě vysadit, levandule mohou být i sušené, navíc hezky ozdobí domov. Silným prostředkem je pak i ocet, který vadí hlavně mravencům. Občas neuškodí třeba vytřít octovou vodou. Pak jsou tu ale živočichové, kteří jsou neuvěřitelně odolní a nevadí jim téměř nic.

Když doma objevíte štěnice, máte obrovský problém a na ty opravdu žádné bylinky nezaberou. Na ty zafunguje pouze dezinsekce. Štěnice jsou neuvěřitelně odolné a navíc se umí dobře schovat. Vylézají z úkrytů pouze v noci, když spíme a to je další velký problém. Na štěnice pak působí pouze jed nebo popřípadě se dají využít i pasti. Jakmile je doma objevíte, začněte s jejich likvidací. Nezapomeňte i na to, že hmyz se poměrně dobře a rychle množí, když se mu daří. No a v domácím prostředí se škůdcům obvykle daří, protože mají zdroj potravy.

armadillo-worm-bug-insect

Jakou metodu zvolit?

Metod dezinsekce je několik. Používají se samozřejmě nejrůznější jedy, ale i pasti. Dobře fungují i ultrazvukové plašiče, někdy je možné bojovat i za pomoci páry nebo horkého či naopak chladného vzduchu. Skvělým pomocníkem pak mohou být i domácí zvířata, například kočky jsou na odlákání škůdců hotové přebornice. Do hubení škůdců se samozřejmě můžete pustit sami za pomoci nějakých volně dostupných prostředků.

Pokud se vám ale nedaří, neváhejte a na pomoc volejte raději odbornou firmu.