Uzavíratelné zip sáčky poskytují dobrý poměr ceny k výkonu

Jakmile docela obyčejný igelitový pytlík opatříte uzavíracím mechanismem, vytvoříte z něj perfektní pomůcku, velmi levnou, spolehlivou a hlavně využitelnou na mnoha místech a pro nejrůznější účely.

jahody a zmrzlina

Příprava zmrzliny – zmrzlinové poháry přijdou k chuti, ty nejzdravější jsou vždy z doma vyrobeného ovoce, obzvlášť, je-li ovoce z vlastních zdrojů nebo ze zdrojů ověřených. Máte-li možnost získat čerstvě natrhané třešně, jahody, rybíz, borůvky, maliny, ostružiny, meruňky a další sezonní plody, části si jich můžete odložit právě pro zmrzlinovou dřeň. V mrazáku neztratí ovoce mnoho vitamínů a dřeň jednoduše vyrobíte tyčovým mixérem a vložíte ji do připraveného uzavíratelného zip sáčku. Sáčky neprosakují, jsou pevné, uzavírací mechanismus se samočinně neotevře, pouze pamatujte na to, že zmrzlá směs nabude v mrazáku na objemu.

mandle a další semena

Uschování ořechů a luštěnin – pokud ještě nejste zastánci zdravějšího životního stylu a teprve o něm uvažujete, můžeme vám doporučit začít s přípravou luštěnin a zařazovat je častěji do jídelníčku. Totéž můžete podniknout s ořechy, na trhu jich je v prodejnách zdravé výživy mnoho druhů a jejich výhodou je dlouhodobá skladovatelnost v řádu měsíců. Zip sáček je ideální pro tyto účely, nezabere moc místa, je levný, vytlačíte z něj vzduch, takže ořechy nebudou tak rychle oxidovat. Můžete pak nakoupit i větší množství pro celou rodinu a ušetřit na množstevních slevách a dopravném.

Sáčky na svačinu – svačina do školy a do práce uzavřená v sáčku se zipem se vám nikde nevysype nebo nevylije, můžete do něj vložit i zeleninový salát s dresinkem, chléb s pomazánkou, oříškovou směs s rozinkami, a do zavazadla můžete tímto způsobem uložit i hygienické potřeby, léky a doplňky stravy, případně takto chránit před navlhnutím toaletní papír, papírové ubrousky a třeba i mobilní telefon.