Jak si vybrat správný sport

Pokud jste nikdy nesportovali, nečekejte, že hned uběhnete deset kilometrů nebo zvládnete cyklotrasu s vysokým převýšením. Ke všemu je nutné se propracovat. Sport by vás měl přitom především bavit. Nemá cenu se trápit, pokud vás tedy běhání k smrti nebaví a museli byste se k němu nutit, nepřinese vám to žádné výsledky. Pravděpodobně si půjdete zaběhat jednou, dvakrát, cílevědomí lidé se možné donutí ještě potřetí. Ale potom se na to stejně vykašlete, čímž ztratíte do cvičení chuť, motivaci a budete zase na začátku. V horším případě, pokud nejste trénovaní, si můžete způsobit i zranění. Proto je nutné začínat od začátku a a vybrat si činnost, na kterou se budete těšit. Podívejme se na nejpopulárnější sporty v aktuální době, kterými jsou cyklistika a hot joga. Ačkoliv se jedná o zcela odlišné sporty, oba dva mají něco do sebe.
cyklisté na kolech
 
Cyklistika
Cyklistika je velmi vyhledávaná nejen u nás, ale i v zahraničí. Tento koníček vás nic nestojí, můžete jezdit na kole do práce nebo kamkoliv jinam a ještě si zlepšíte fyzičku. Pozor si musí dávat jen lidé, kteří mají problém s koleny. Také to není sport příliš vhodný pro lidi sedící celý den na kancelářské židli, protože na kole opět sedí. V kombinaci s nějakým jiným sportem je to ale zcela v pořádku. Nevýhodou je nutnost alespoň trochu hezkého počasí. V zimních měsících můžete ale cyklistiku vyměnit za indoor cycling v nějakém fitcentru.
 dívka cvičící jógu na pláži
Hot joga/pilates
Tento sport se začal objevovat až v posledních několika letech a v mnoha fitcentrech vystřídali sály na hot jógu sály pro indoor cycling. Jedná se o volnější, pomalejší jógu, která se cvičí v sále vytopeném na 40 stupňů. A proč se cvičí v takovém vedru? Na jednu stranu spálíte mnohem více kalorií než při klasické józe, navíc se z těla odplaví škodlivé látky a zrychlí se vám metabolismus. Pozor by si měli dávat lidé špatně snášející horko a kardiaci.