Lindemann nechal plameny doma a přijel s vodou!

Když se otevřeli brány a 4500 diváků se hnalo do haly, moc dobře nevěděli, do čeho jdou. U kapely Rammstein byli zvyklí na plameny, ohromnou show a divadlo. Prvky divadla, byli samozřejmě i zde, nicméně příště prý jedině s pláštěnkou, proč?
houslový klíč

Předkapely

Jako první, po hodině, co se otevřeli dveře přišla Německá kráska Jadu se svou kapelou. Kapelu tvořil bubeník, klávesista, kytarista a zpěvačka. Jadu přišla s alternativní, rockovou a názorovou hudbou zpívanou v němčině. Její krásný zpěv se nesl celou halou O2 universum, ale publikum rychlost písní spíše uspávala. Když zahodila mikrofon a odešla, beze slov, bez rozloučení, přišla trojice mužů, kteří si říkají Aestetic Perfection. Toto trio bylo tvořené z bubeníka Joe Letze, zpěváka a kytaristy/klávesisty a přinesli Pražanům tvrdší, rychlejší, údernější metalovou muziku. Všem se zastavil dech, když bubeník Joe vzal buben nad hlavu, dal ho nad diváky, polil vodou a bubnoval nad jejich hlavami.
lightshow hudba

Zkáza jménem Lindemann

Po dvou předkapelách byla delší odmlka, na pódiu se uklízeli rekvizity, které v následující show nebyli. Poté naprostá tma, byla vidět jen černá postava, dávající si na hlavu bílý mikrofon, bílé bicí, mikrofony a obrovské plátno, které začalo promítat grotesku, ve které hrál Till Lindemann hlavní roli jakožto přerostlé batole, které nakopává holuby na náměstí. Ve chvíli, kdy ve videu skočil do vody se na pódiu objevila pětice mužů v bílém v čele se zpěvákem a samotným zakladatelem kapely, který jako jediný měl na hlavě námořnickou čepici. Přítomen byl i jeho kolega z tohoto projektu Peter Tägtgren, kterého můžete znát například z kapely Pain nebo Hypocrisy, ten měl na hlavě dva dlouhé, roztomilé culíčky.

Celý koncert se nesl v duchu sexuality, úchylek, zvrhlosti a metafor. Na plátně za kapelou se promítali videa pro diváky starší 18 let, mohli jsme vidět nahé ženy, nahé muže, dokonce i nahého samotného Tilla Lindemanna. Důkladné a detailní záběry na pohlaví, obžerství, lekci němčiny nebo také zákulisí koncertu kapely Rammstein.

Zazněli písně jako Skills N Pills, Blut, Fish on, Frau und Mann nebo třeba Steht auf či Platz eins a o komunikaci s diváky nikdo nouzi neměl. Při písni Blut se kapely rzhodla pomocí zavlažovačů na zahradu zavlažit i diváky, a tak první řady zmokli. U písně Platz eins byl Till a Peter v obří kouli, ve které se za pomoci security dostali až doprostřed sekce na stání. Allesfresser byla píšeň, kdy se kapela rozhodla hrát s diváky dortovou bitvu a krásně nazdobené dorty tak končili na hlavách diváků a rybičky házeli do davu u písně Fish on.

Celý koncert byl velmi divoký, rodinný, kapela skvěle reagovala na diváky, stejně tak jako diváci na kapelu, občas jste měli pocit, že jste jejich nejlepší přátelé, a tak to má být.