Metrpo čínsky

Možná vyhledáváme levné výrobky z toho důvodu, že musíme šetřit každou korunu. Ale i když si koupíme něco levnějšího, tak určitě nechceme kupovat zmetek. To, co se nám za chvilku pokazí, tak to jsou určitě vyhozené peníze.
značkový svinovací metr
Bylo-nebylo, ale stalo se to nedávno. V jednom dost velkém závodě potřebovali podle výkresových plánů změřit a připravit dost velký prostor k realizaci nové haly. Pracovník, který byl pověřen tento prostor přeměřit, si vzal ze skladu kovový svinovací metr v délce 5m – a měřil a měřil… A nějak mu to podle výkresu nevycházelo. A jen nadával, že rozměry v nakresleném projektu jsou špatné. Postěžoval si svému nadřízenému, který byl za projekt zodpovědný. Měl též kovový svinovací metr v délce 5m, který dostal ve skladu, a začal sám vše přeměřovat. Ale jemu vše vycházelo. Záhada? Tak přemýšleli, v čem je zakopaný pesa dostali nápad – porovnali oba metry a s hrůzou zjistili, že metr toho podřízeného pracovníka je o 50 cm kratší. A kde byl tento metr vyrobený? V Číně. Hmotná škoda nenastala, jen několik zbytečných hodin navíc, plné nervozity.
Možná i vám se přihodilo, že jste si zakoupili nějaký výrobek, který se vám brzo pokazil nebo nefungoval. Na prodejnách je mnoho výrobků, které se honosí známými značkami a ceny nejsou zrovna nízké. Ale při bližším zkoumání možná zjistíte, že je to vyrobené v Číně, a přitom je toprodejce z Německa. V Číně na tu výrobu mají zakoupenoulicenci.
Každý den chodíme nakupovat. Ať je to potřebné, například potraviny, nebo i jen proto, že rádi utrácíme. Ale jen jednou za čas, kdy potřebujete konkrétní výrobek, tak navštívíte specializovanou prodejnu. A pokud nemáte čas, využijete nabídku přes e-shop. Což je na jednu stranu výhoda, ale má to jednu zápornou stránku, která spočívá v tom, že si ten konkrétní výrobek můžete ohmatat, až když vám přijde domů.
Samozřejmě je lidské, že se v jakékoliv výrobě určitě něco pokazí. Takže je to už na výrobci, jakou má výstupní kontrolu, jestli své zmetky vyhodí, zničí, nebo je dá do prodeje. Ale tím si asi neuvědomuje, jak se mu to může negativně vrátit. A naši prodejci vědí, že si mohou dovolit snad prodat vše. Protože vše je jen a jen o penězích. Výrobci a prodejní řetězce po celém světě jsou tak propletené, že se v tom obyčejný člověk ztrácí. A vše je jen a jen o penězích.
kontrola kvality výroby
Takže je to nás, kupujících, jak pozorně si jakýkoliv výrobek prohlédneme a přečteme si o něm informace. A pokud se nám stane, že jsme si koupiliznačkový zmetek, tak je jedno, ODKUD pochází výroba. Pronás je to varování, abychom si dali příště na tuto značku pozor.