Jedinečný bezpečnostní prvek – ochranná síť na trampolínu

I když se někteří mohou domnívat, že je trampolína určená pro dětskou zábavu, není tomu tak. Jde o účinnou pomůcku, kterou využívají i dospělé osoby. A dokonce i v případě cvičebního či relaxačního plánu v rámci rozvoje tzv. hrubé motoriky lidského těla.

trampolína se sítí

Podstata spočívá v tom, že pohyb na trampolíně je prospěšnou fyzickou aktivitou. Děti tak netráví čas sezením doma u počítače, ale jsou na čerstvém vzduchu. Skoky na trampolíně mají velmi pozitivní efekt na vývoj dětských motorických schopností, rovnováhy, koordinace těla.

Při pohybu na trampolíně dochází ke zahřátí a protažení svalstva. Tělo má ve vzduchu vyšší volnost pohybu a učí se správnému vyrovnávání s rovnováhou. Jedná se o velice efektivní a praktický cvičební doplněk a nástroj pro děti i dospělé.

Bezpečnost na prvním místě

Zejména v případě využití dětmi je nutností ochranná síť na trampolínu. Jestliže vaše trampolína je bez sítě či ta původní se nachází ve špatném stavu, je nezbytné toto okamžitě napravit. Vybírat lze z mnoha různých průměrů i barev. Jedině kvalitní ochranní síť na trampolínu je zárukou toho, že skákání pro vaši ratolest je bezpečné. Důležitý element, bez kterého by dítě nemělo trampolínu používat.

V opačném případě hrozí riziko různých úrazů a vážného zranění, poranění. Tuto skutečnost se nevyplácí podcenit. Ochranné sítě jsou vyráběny z uměle tkaného a voděodolného vlákna. Hlavní složkou je polyester. Ten je garancí potřebné pevnosti a zároveň poskytuje nezbytnou pružnost pro zachycení padajícího skokana.

trampolína s ochranou

Potenciální varianty ochrany

Dalším efektivním prvkem, který navyšuje bezpečné skákání a pohyb na trampolíně je spodní ochranná síť, která zabraňuje dostat se pod trampolínu malým dětem a domácím zvířatům. Současně je možné tyto sítě vybavit praktickou kapsou pro uložení přezůvek, mobilního telefonu apod.

V rámci prodloužení životnosti skákací plochy poslouží ochranná plachta neboli kryt. Zejména chrání před deštěm a nepříznivým vlivem počasí. Tímto lze značně prodloužit dobu použití trampolíny.