Kompresor ve firmě

Kompresory jsou potřeb v řadě firmách na každém kroku, a proto se bez nich rozhodně neobejdeme. Šroubový typ zajistí neustálý a plynulý přísun vzduchu.

Kompresor ve firmě

Hodí se všude

Kompresory má téměř každá výrobní firma třeba v oblasti strojírenství, protože stlačený vzduch je opravdu velmi užitečný a má potřebnou sílu pro spoustu činností. Jedním takovým, který zná opravdu každý člověk je nafukování pneumatik, protože ty musí být optimálně nahuštěné, aby dosahovali optimálních parametrů, čímž se tolik neopotřebovávají, a navíc se tím třeba šetří spotřeba paliva, což může ročně udělat na všech vozech slušnou finanční částku.

výrobní hala

Dalším typickým příkladem ve výrobě je čištění pracovního prostoru, protože tak snadno špony můžeme sfouknout na zem a následně zamést, což je mnohem snadnější, než je dostávat ze zákoutí stroje. Samozřejmě možností využití je mnohem více, protože existuje spousta nástrojů a zařízení na stlačený vzduch, které usnadňují perfektně práci. Třeba taková autolakovna se bez kvalitního kompresoru z vhodné pistole neobejde, protože lakování vyžaduje přesnost a cit.

Šroubový kompresor

Kompresory se dělí na dva základní druhy, jestliže se budeme bavit o těch pro ty, které se hodí i pro profesionální využití. Tím prvním je pístový kompresor, kde hlavní pohyb stlačovaní vzduchu vykonává samozřejmě píst. Máme zde i další součástky, pročež nás nejvíce zajímá motor, kde sledujeme jeho výkon s dalšími parametry a také rozhodně vzdušník, kdy je potřeba mít pro svou činnost dostatek zásoby vzduchu.

šroubový kompresor

Mnoho lidí mu dá přednost kvůli tomu, že snese častější spínání a vypínání. Na druhou stranu je tu šroubový kompresor, který je naopak vhodný pro stálý provoz, kdy dodává neustále potřebné množství stlačeného vzduchu. Dnešní už jsou tyto stroje dostupné i pro malé firmy, protože menší provedení mají příznivou cenu a nedáte ani tolik peněz za provoz. Pokud se budete o stroj dobře starat, kdy je nejdůležitější olej, tak Vám bez závad vydrží spousty let. Nabídka je opravdu široká, takže si vybere každý.