Kůže k pochlubení

Už dávno se neoblékáme do kůže tím stylem, že bychom z ní stáhli čerstvě ulovené zvíře, opracovali ji pazourkem nebo ji půjčili našim ženám, které by ji po návratu ze zaměstnání žvýkaly, až by tato byla zbavena zbytků masa či tuku, jež by na nás mohly později zapáchat, a pak ji přes sebe jednoduše přehodili. Protože i to by byla kůže, ovšem rozhodně by to na nás moc parády nenadělalo. A přiznejme si, že dnes používáme kůži nejednou právě pro parádu. Protože na to ostatní si lze vystačit i s dostupnějšími textiliemi přírodního nebo syntetického původu.
obchod s koženým zbožím
Dnes už nosíváme . Tyto už dávno nejsou jenom hnědé či černé, nejednou naopak doslova hýří barvami, zejména pak na kabelkách.
Proč si lidstvo kožené výroby tak oblíbilo?Odpověď je jasná všem, kdo ví, co taková kůže obnáší. Že jde o materiál, jenž dlouho vydrží, snadno se upravuje a je nadčasový.
květiny na batohu
A proto se z ní vyrábí třeba takové elegantní dámské kabelky, onen doplněk, bez kterého žena nejednou nedá ani ránu, který tato musí mít, ať už směřuje kamkoliv dál než k plotně a lhostejno za jakým účelem.
Kožené kabelky mohou být tradiční černé a hnědé, ale také dejme tomu šedé, růžové nebo žluté, nebo klidně letos frčící tmavě vínové s modrou kombinací.
Aby pak pánové nepřišli zkrátka proto, že se k nim kabelky zrovna moc nehodí, mohou si tito pro změnu dopřát koženou bundu nebo rukavice. Což jsou samozřejmě věci, jež si mohou dopřát i ženy, když je ta emancipace.
Chlap v kožené bundě, to je učiněný rebel. Samozřejmě pokud má tu správnou bundu, protože béžová nebo metalicky stříbrná bunda padne opět spíše některé z našich drahých poloviček.
parfém u kabelky
A kožené rukavice, nejsou-li to zrovna nějaké ty motorkářské vhodné do gangu, mohou posloužit klidně i jako módní doplněk do společnosti. Těch už je tolik barevných druhů, že si lze vybírat, který se nejlépe hodí k té či oné kabelce, respektive bundě a botám.
Prostě by dnes pralidé žasli, kdyby viděli, čím vším se pro nás stala kůže. Materiál, ve kterém si lebedili i oni. I když oni neměli ani zdaleka takové možnosti, jež osud dopřává našim současníkům.
Nebo vy jste snad někdy viděli nějakého neandertálce v kožených kalhotách a s neméně koženou kabelkou v ruce či přes rameno?

Category Nezařazené