Kvalitní bazénová chemie

K létu neodmyslitelně patří koupání. K vodě vyráží tisíce lidí, kteří si chtějí užít letní sezonu plnými doušky. Někdo vyráží na přírodní koupaliště, někdo má rád rybník a většina lidí zvolí pro své koupání veřejné koupaliště. V posledních letech dochází ke zvyšování počtu domcích bazénů, které si pořizují jednotlivé domácnosti. Mít kvalitní bazén je dnes cenově dostupné, protože je na trhu mnoho výrobců, kteří nabízí nafukovací bazény i bazény, jaké znáte z koupališť.

mořská sůl

Nechcete se mačkat s cizími lidmi?
Chodíte i vy na bazén, ale vadí vám hromady lidí, kteří se taky chtějí osvěžit? Dnes už můžete mít bazén jen sami pro sebe. Máte aspoň kousek vlastního pozemku, kam by se vešel alespoň běžný nafukovací bazén? Pak máte vyhráno, a můžete si ho pořídit. Pozor ale na to – mít vlastní bazén neznamená si ho jen užívat, je třeba se o něj pořádně starat. Je třeba pravidelně kontrolovat vodu, vyhazovat z bazénu nečistoty, měnit vodu a používat vhodnou a kvalitní bazénovou chemii.

Sůl do bazénu Chlorito.cz byste měli používat v případě, že chcete mít z koupání v bazénu něco víc než jen ochlazení organismu. K čemu a proč se sůl používá?
Sůl je velmi antiseptická – tzn., že působí proti zánětům a je to skvělá bazénová dezinfekce. Chcete mít bazénovou vodu vždy čistou a bez zárodků bakterií? Začněte používat sůl a budete mít zdravou čistou vodu.

U nás seženete pouze kvalitní mořskou sůl o různé velikosti. Najdete u nás klasickou sůl i tablety, záleží co vám bude více vyhovovat.

žena v bazénu

Jak získat v bazénu slanou vodu?
Kdo si myslí, že jen vysype sůl a nechá ji rozpustit, je na omylu. Je třeba k bazénu mít i salinizační jednotku, která zařídí, aby celý proces proběhl tak, jak má. Rozhodně nesypte do bazénu klasickou kuchyňskou sůl, která do něj nepatří. Nevíte si rady? Rádi vás provedeme celým procesem získání slané vody.