Máte problémy s prostatou? Tohle jsou varovné signály, které nikdy nepodceňujte!

Řada zdravotních problémů se dá vyřešit, stačí jediné. Zachytit problémy včas a vrhnout se na léčbu. Jak rozpoznat, že máte potíže s prostatou?

Máte problémy s prostatou? Tohle jsou varovné signály, které nikdy nepodceňujte!

Problémy s prostatou jsou bohužel dost časté, ale na druhou stranu je pozitivní to, že většinou nemusí znamenat vážný zdravotní problém. Muži se trápí ale často s prostatou sami, nechtějí, stydí se nebo se dokonce bojí zajít si k lékaři, nikomu se nesvěří a to samozřejmě není nic dobrého. Je nutné začít s léčbou, protože ta, pokud je zahájena včas, může být stoprocentně účinná. Ulevit si od problémů je třeba možné jen změnou životního stylu, velmi dobře fungují bylinky či doplňky stravy z lékárny a samozřejmě existují i spolehlivé léky. Navíc na problémy s prostatou může muže upozornit mnoho příznaků, které vlastně nelze po čase ignorovat.

muž lékař

Problémy s močením varují před potížemi s prostatou

Prostata u mužů na sebe může upozornit vždycky různě, ale nejčastěji varují právě problémy s močením. A jak takové varovné signály rozpoznat? Močení je dost časté, nutkání odskočit si na toaletu je ale tak časté, až je to neúnosné a v běžném životě dost omezující a navíc nelze nijak močení oddálit, tedy zadržet. Přitom na samotné toaletě nejde močení jako obvykle, trvá, než se proud moči dostane ven. Přidává se pálení při močení, bolest v podbřišku, bolet při močení nebo bolest pohlavního orgánu a podobně. K velmi častým potížím patří i celková slabost, může docházet ke zhoršení erekce a tak muži často v souvislosti s onemocněním prostaty, mají i nekvalitní sexuální život. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, o jaké onemocnění se jedná nebo v jaké je nemoc fázi. Odlišné mohou být příznaky a tak je vždy lepší se jít poradit s lékařem.

léky na prostatu

A jaké nemoci se může jednat

Začněme tím nejhorším, co může muže v souvislosti s prostatou potkat a je to rakovina. Kvůli tomuto riziku je taky nutné chodit na pravidelné prohlídky k urologovi jen z preventivních důvodů. Vyšetření prostaty by tak měl podstoupit každý muž. Mnohem častěji se ale jedná o zvětšenou prostatu, zbytnělá prostata trápí muže od jistého věku obvykle vždy, což se dá právě ovlivnit třeba stravou nebo pomáhají volně prodejné přípravky. Kromě zbytnělé prostaty ale může jít i o prostatitidu, což je infekční onemocnění prostaty a to je potřeba řešit antibiotiky.

Je třeba pochopit, že žádné onemocnění se nesmí podceňovat. Neopomínejte sledovat své tělo a všechny příznaky berte vážně.