Jak doplnit kolagen a proč je ten rybí nejlepší?

Kolagen se tvoří v našem těle a jde o bílkovinu, která je skutečně důležitá. Ovšem s věkem kolagenu ubývá, což má své následky. Jaké a jak ho doplnit?

Jak doplnit kolagen a proč je ten rybí nejlepší?

Kolagen je bílkovina a v našem těle se přirozeně tvoří, našli bychom ho v kostech, v kůži, ve svalech, ve šlachách nebo cévách. Postupně, jak stárneme, se kolagenu tvoří čím dál méně. I proto nás mohou začít bolet klouby nebo se objevují první vrásky. Ano, díky kolagenu je stav kloubů, svalů ale i pleti dobrý, jakmile ho začne ubývat, nastává problém. Při problémech s klouby nebo se svaly se doporučuje užívat kolagen jako doplněk stravy v tabletách, ovšem pokud chcete zlepšit stav pleti a zmírnit projevy stárnutí, je dobré vsadit na vhodnou kosmetiku. Známe kolagen vepřový, hovězí a také rybí neboli mořský kolagen. Právě poslední zmiňovaný je označován jako nejlepší.

stop vráskám

Kde se bere rybí kolagen?

Rybí kolagen se získává z kůže a z šupin mořských ryb. Nejčastěji z tresek nebo lososů. A jak je možné, že je právě rybí kolagen lepší, než všechny ostatní? Ani vepřový a ani hovězí kolagen se totiž tak dobře nevstřebávají, jako právě kolagen mořský, tedy rybí. Působí nejúčinněji a v kosmetickém průmyslu je prosazován jako nejlepší. Všechny ženy, které mají problémy s pletí, mají větší výskyt vrásek a jejich pleť je oslabená a ztrácí pružnost, by měly vyhledávat výrobky obsahující právě rybí kolagen. Pružnost pokožky se zlepší, stejně jako celkový stav pleti a v boji proti vráskám to má obrovský význam.

kůže z lososa

Účinky rybího kolagenu

Rybí kolagen také výborně hydratuje pokožku, což je také velice důležité. Bez hydratace nebude žádná pokožka hezky vypadat a to nikdy. Díky mořskému kolagenu se ale posílí i stav vlasů a nehtů, které pomáhá velmi dobře regenerovat. Podílí se i na stavu šlach, pomůže je udržet zdravé. Pokožka je díky mořskému kolagenu pevnější, pružnější a na pohled zdravější, než před tím. Což je asi to nejdůležitější, protože bez podpory se ve vyšším věku změn u pokožky prostě žádná žena nemůže ubránit.

Vyzkoušejte výrobky s obsahem mořského kolagenu a užívejte si mladistvější a svěžejší vzhled.