Proč máme techniku

Lidi každou chvíli něco potřebují. A tak si to vyrábějí, když se to nedá nikde jenom tak najít. A každá práce je do určité míry náročná a těžká a potřebuje čas. A jelikož lidi nechtějí pracovat víc, než musí, nechtějí zbytečně ztrácet čas a chtějí toho zvládnout co nejrychleji co nejvíc, nedělají takovou práci často jenom tak holýma rukama. Ani když to jde, a už vůbec, když to nejde. A aby se to dařilo, objevila se už na světě různá technika, která nám práci usnadňuje, která toho za lidi hodně udělá.

A nejenom k práci nám technika slouží. Ta má celou spoustu dalších uplatnění. To podle toho, jakou máme zrovna na mysli.

vesmírný výzkum

Technika nazývaná dopravní prostředky nás třeba vozí tam, kam potřebujeme. Auta, autobusy, motorky, vlaky, letadla, to všechno dává lidem šanci dostat se tam, kam by se pěšky třeba vůbec nedostali nebo kam by se cestovalo celou věčnost, což si dnešní lidi nemůžou dovolit.

Technika nám pomáhá ale i doma, v domácnosti, kde za nás třeba myje nádobí, pere, ždímá, suší, vaří, peče a tak podobně. Jsou to různé přístroje a roboty jako vysavače, myčky, pračky, trouby a tak.

Technika ale ani tím ještě není vyčerpaná. Je i ještě jiná a jinde umístěná a používaná. Různé počítače a kopírky se používají třeba v úřadech, v obchodech jsou pořád dokonalejší pokladny, bezpečnostní rámy a tak, na polích a jinde v zemědělství jsou traktory, kombajny, sekačky a obdobné stroje, které nahradily i spoustu zaměstnanců a hospodářských zvířat.

virtuální realita

Technika nás baví v podobě televize a počítačů, ale v těžkých chvílích taky zachraňuje zdraví a životy v nemocnicích.

Pak nám pomáhá spojit se s dalšími lidmi, když se mluví o telefonech, pomáhá nám na stavbách a na ohromné spoustě dalších míst. Kde to jenom jde, tam my lidi nasadíme techniku, aby se nám usnadnil náš vlastní život. Je tomu tak. Kdyby nám totiž technika nepomáhala, nikdo by se neobtěžoval s jejím vynalézáním.