Vysavač je v každé domácnosti absolutní nezbytností – Jak jej ale vhodně vybrat?

Domácnost by se asi jen těžko uklízela bez vysavače. Přemýšlíte právě o koupi nového vysavače? Nastává otázka, jaký vlastně zvolit. Který je nejlepší? 

Vysavač je v každé domácnosti absolutní nezbytností – Jak jej ale vhodně vybrat? 

Bez vysavače bychom doma jen stěží pořádně uklidili, je naprostou nezbytností, ale pokud se nechcete při úklidu příliš trápit, hodně záleží na tom, jaký vysavač si vyberete. Na trhu je mnoho druhů vysavačů, sáčkových i bezsáčkových, klasických nebo tyčových a dnes i robotických, které za vás udělají hodně práce. Ovšem při výběru záleží i hodně na tom, jak velký byt máte, jaké máte podlahy nebo jak máte rozmístěný nábytek. Takže jak si vybrat vysavač, který vám bude opravdovým pomocníkem při každém úklidu? 

klasický vysavač

Vysavač do malých bytů? Jaký zvolit? 

Pozor na to, často se necháme zlákat reklamou nebo recenzí od jiných uživatelů a vysníme si domácího pomocníka, který třeba může pomoci jiným, ale nám přinese jen trápení. Například do menších bytů se nejvíce hodí klasické vysavače s kabelem, které mají dobrý výkon a na úklid malých prostor se hodí nejlépe. S nimi totiž zajedete i pod nábytek a poměr cena a výkon je zde nevýhodnější. U klasických vysavačů je třeba ještě volit mezi dvěma variantami, bezsáčkovou a sáčkovou. Zde pozor, sáčkové vysavače jsou mnohdy lepší, protože sáček stačí vyměnit jen dle potřeby, ale bezsáčkové vysavače se musí čistit a vyprazdňovat po každém vysávání, což přidává zbytečně práci. 

Vhodné jsou ale i tyčové vysavače, které jsou zase skladné, umístit se dají do každého rohu, zde je také možnost volby vysavače se sáčkem nebo bez a navíc můžete mít i vysavač bez kabelu, což je výhodné, pokud chcete pracovat zcela bez kabelu. 

robotický vysavač

Kam jsou vhodné vysavače robotické? 

Největším hitem posledních let jsou bezpochyby vysavače robotické. Ty se nabijí a pak se jen pustí, některé modely se dají navíc ovládat i za pomocí aplikace prostřednictvím mobilu. Zní to krásně, že? Ovšem nenechte se zlákat, robotické vysavače se nemusí dostat všude, třeba rohy skutečně nevysají a je třeba po nich ještě práci dokončit. Navíc v malých prostorech se těžko orientují a je třeba mít vysoký nábytek, pod který vysavač může vjet. 

Není to lehká práce, výběr takového vysavače, který vám bude úplně stoprocentně vyhovovat.