Šťastné a spokojené dítě – jak na to

Který rodič netouží po tom, aby jeho dítě bylo šťastné a spokojené. Ovšem docílit této rovnováhy ovšem může někdy být nadlidský úkol. Zajistěte vašim potomkům dokonalé dětství, na které budou rádi vzpomínat a připravte je na budoucí život. Jak tady na to?

blbnutí s tátou

1. Vytvořte vašim dětem zdravé návyky

Dejte volný průchod jejich emocím. Nikdo není každý den šťastný, veselý a spokojený, každý z nás někdy prožívá hněv, má špatnou náladu nebo se potřebuje vybrečet. A nejinak je tomu i u dětí. Proto jim dopřejte prostor k vyrovnání se s jejich vlastními emocemi.

2. Naučte je vděčnosti

Jděte vašim dětem příkladem v tom, že používáte kouzelná slovíčka „děkuji“ a „prosím“ a vštěpujte jim to do paměti již od útlého věku. Podle psychologů právě zapojení vděčnosti do každodenního života vede k tomu, že jsou děti následně šťastnější. Nebojte se ani vy jako rodiče projevit vděčnost, pokud vás vaše dítě něčím potěší.

3. Nemějte přehnané nároky

Nechtějte po vašich dětech něco, co není v jejich možnostech, bude to mít spíše opačný efekt. Proto to s vašimi nároky na ně rozhodně nepřehánějte, protože by se vám to nemuselo vyplatit.

4. Naučte je trávit co nejvíce času venku

Pobyt a hry venku, na čerstvém vzduchu uvolňují v těle hormony štěstí, a tudíž nás i děti dělají tyto činnosti šťastnějšími a spokojenějšími. Tak proč dětem pobyt venku nedopřát v maximální možné míře? Pohyb zároveň také zlepšuje kondici a přispívá k psychické vyrovnanosti.
vtipná kniha

5. Držte je co nejdále od moderních technologií

Pokrok sice nezastavíme, ale snažte se vaše děti držet co nejdále od počítačů, tabletů a mobilních telefonů a raději jim dopřejte lepší zážitky v podobě her, pohybových a dalších aktivit.

6. Nerozmazlujte je

Nedávejte vašim dětem přehnané množství dárků a nepořizujte jim všechno, na co si jen ukážou. Dítě si pak myslí, že dosáhne svého kdykoliv si jen umane a ani zahrnování dárky nevede k trvalému pocitu štěstí.

Dodržováním těchto bodů vytvoříte vašim dětem více možností k tomu, aby mohli být šťastné a spokojené.

Category Nezařazené