Zdvihací plošiny a schodišťové sedačky

Schodišťové sedačky jsou speciální zdvihací zařízení, která pracují pomocí zpřevodovaného ústrojí a vestavěného elektromotorku poháněného bateriemi. Pohonná jednotka je obvykle umístěna přímo pod sedačkou, samotné sedadlo se pohybuje po kolejnici, která se montuje přímo na opěrnou schodišťovou zeď. Některá zdvihací přepravní zařízení dokážou přemístit invalidní osobu i s jejím vozíkem, jiná zdvihadla přepravují dotyčného vestoje. Konstruktéři pamatují i na návazná lomená schodiště za sebou a dokonce i na točitá schodiště. Lidé tak nejsou odkázáni na pomoc druhé osoby a zvládnou se přemístit v rodinném domě i do jeho nejvyšších pater.
kolečkové křeslo

Zdravotní pomůcky nejen pro invalidy a seniory, ale i pro poúrazové stavy a těžce nemocné

Schodišťové sedačky jsou obvykle sklopné, mívají opěrky pro pohodlí nohou a tzv. područky. Přepravovaná osoba je jištěna bezpečnostním pásem. Tyto mechanismy se mohou montovat v podstatě na libovolná místa, a to jak do interiéru, tak i do venkovního prostředí. Obecně schodišťové sedačky zaberou málo místa, setkáte se s nimi v klidové poloze při okraji prvního schodu a snadno je na schodišti obejdete.
točité schodište

Nezaberou tolik místa v bytě, jak si mnozí myslí

Jinou kategorií jsou plošiny pro přepravu invalidních vozíků. Taková zařízení jsou často k vidění na schodištích v panelových domech nebo v prostorných objektech, kam se vozíčkáři s invalidním vozíkem pohodlně dostanou. Postižená osoba najede s vozíčkem na rovnou ocelovou podestu a zajistí pohyb vozíku pomocí bezpečnostního zařízení – speciálních klapek a skládací zábrany. Plošiny se mohou zabudovat do vnitřního i venkovního prostředí budov a lze je využít pro rovná i točitá schodiště, podobně, jako schodišťové sedačky. Plošina se v klidovém režimu sklopí směrem ke stěně a opět zabere v prostoru jen málo místa. Průchod po schodišti kolem sklopené plošiny je snadný a bezproblémový.

Montáž a údržbu plošin a sedaček by měla provádět specializovaná firma, obvykle se vždy vyrábí tyto pomůcky na zakázku a součástí objednávky je pochopitelně odborná konzultace a bezplatné poradenství.

Category Nezařazené