Kam se hodí betonové ploty Brno

Oplotit pozemek je v současné době nutností. Parcela bez oplocení je možná snad jen na ostrově, kam má přístup jen vybraná klientela, co je součástí početné rodiny nebo skupiny nadšenců se shodnými zájmy. Kdekoli jinde je volně přístupný terén vaší parcely lákavým cílem ať už zvířat, nebo některých individuí, co nemají zrovna kladné úmysly.

Nejčastěji se volí ploty dřevěné, pletivové, nebo ve formě zdiva. Pokud si odmyslíme tu nejdražší variantu – dřevo, máme zde dva kandidáty. Sice velmi oblíbené, ale mnohdy s protichůdnými vlastnostmi.

rostliny na zdi

Kam se hodí pletivo – kde máte perfektní sousedské vztahy a chcete-li mít dobrý výhled do krajiny, a vyhovuje vám okolní prostředí, sáhněte po oplocení z drátěného pletiva potaženého plastem. Nemusí se natírat a jeho trvanlivost přesahuje desítky let. Nehodí se ovšem všude. Zapomeňte na něj, máte-li velkého dotěrného psa, nebo se na svém pozemku cítíte jako ve výkladní skříni a nestojíte o komentáře kolemjdoucích.

cihlová zeď

Kam se hodí zděný plot – zdivo vám vytvoří sice bariéru před okolním světem, ale zároveň potřebné zázemí a klid. Ocení jej hlavně ti, co jsou po celý den v zaměstnání v kontaktu s lidmi, jako jsou prodavači, obchodníci, někteří řemeslníci a opraváři, majitelé firem a manažeři. Volbu mezi pletivem a zdivem by však měli zvážit lidé, žijící většinu času v ústraní, a pro něž jsou naopak lidé na ulici vítanou změnou.

Jaké zdivo? Dříve se stavělo z cihel – rovných či tvarových, na soklovém podstavci či betonovém věnci. S tímto řešením se dnes setkáte jen zřídka, obvykle tam, kde jde o výplně teras, obezdívku udíren a krbů, zpevnění terénu ve svahu atp.

Dnes se staví mnohem rychleji a levněji z betonových prefabrikovaných dílů. Jsou to tenké odlitky zpevněné ocelovými pruty ve formě desek, každá z nich má nejčastěji rozměr 50 x 200 cm a pokládají se ve svislé poloze do opěrných drážek nosných sloupků. Sloupky se upevní do země v betonové skruži či zálivce, zatímco desky leží pouze volně na nezpevněném terénu. Tím se ušetří za výkopové práce, bednění a betonový věnec, což je nákladná a hlavně zdlouhavá procedura. Některé firmy kromě prodeje betonových plotů Brno https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-brno/ zajišťují i odbornou montáž se zárukou na provedenou práci.