Kde sehnat výbavu pro prvňáčka?

Sehnat kvalitní výbavu pro prvňáčka je velmi důležité, aby se mu ve škole dobře učilo a pracovalo. Nemusíte však obíhat papírnictví, a jiné prodejny, jelikož v dnešní době lze vše sehnat online, mnohdy za lepší ceny, a s možností většího výběru. Co a kde shánět?

Aktovka

Vzpomínáte na svoji první aktovku? Byla to ještě taková ta čtvercová, jednoduchá aktovka? Ty byly praktické, a malé. Nyní však už dítě s takovou aktovkou parády moc neudělá, a jelikož toho musí nosit více, potřebuje aktovku větší. Velká však nemusí znamenat těžká. Při výběru je tedy potřeba dbát na to, aby aktovka neničila záda, tedy byla ergonomická, měla nastavitelné popruhy i pro ty nejmenší, a byla kvalitní. Můžete koupit rovnou set, kde je k aktovce i penál, sáček na tělocvik, a školní desky, avšak ideální je koupit vše zvlášť, aby to přesně vyhovovalo potřebám dítěte. Mnohé školy také složky na sešity a sáčky na tělocvik dětem dávají.

školní tabule

Kde tedy shánět opravdu dobré aktovky? Krásné a funkční aktovky seženete na stránkách Baagl, a aktovky pro prvňáčky se zde pohybují v cenovém rozmezí od 999Kč, ty nejhezčí však vychází asi tak na 2000Kč. Možná vám to přijde moc, ale uvědomte si, že kvalitní aktovka, se kterou bude vaše dítě chodit každý den do školy, je velmi důležitá. Dále pak seženete skvělé aktovky i na stránkách Topgal, kde se pohybují v podobném cenovém rozmezí, ale design je zase trošičku jiný, a tak záleží na vás, co se bude líbit více.

dítě utíká

Školní potřeby

Školní potřeby jako pouzdro, výbavu do pouzdra, a výbavu do výtvarné výchovy seženete nejvýhodněji na stránkách Školní potřeby EU. Oproti papírnictví jsou zde lepší ceny, ale také větší výběr. Penály zde seženete v krásných designových provedeních, kdy dívky rozhodně ocení plyšová pouzdra, zatímco chlapce potěší pouzdra s motivem oblíbených videoher. Pro prvňáčka je ideální volit jednopatrové pouzdro. Možná vás zaujala dvou, či třípatrové, ale to je zbytečné, jelikož se s tím bude jen tahat, nehledě na to, že než v něm něco najde, chvíli to potrvá. V první třídě používají děti obvykle jen tužky, a pastelky, a na to základní penál postačí. Při výběru pastelek pak volte nejlépe trojhranné, které zlepšují správný úchop, a silné, které zkrátka lépe kreslí. Ořezávátko pak uzavřené, aby dítě nemuselo vstávat z lavice, když si chce ostrouhat tužky.