Vyberte si správný make-up!

Pleť jako dětskou prdelku, bez vrásek, akné a barevných dysbalancí má málokterá žena. Ty, které mají krásnou pleť většinou nepotřebují nijak závratně používat make-up, ale já osobně třeba žádnou takovou nezná. Až na svoji dceru, samozřejmě. Jí je ovšem šest let a má přesně pleť, které se všechny od puberty až po stáří, snažíme opticky přiblížit pomocí různých kosmetických pomocníků.
žena v zimě.jpg
Mezi produkty, které opravdu každá žena používá, a pokud je nepoužívá, dá se říci, že se nejedná o příliš atraktivní ženu, co se vzhledu týče, patří právě make-up. Na trhu je nepřeberné množství variant tohoto produktu, a tak je dobré si říci, že kromě toho, jakou barvu a konzistenci si vyberete, ještě záleží na dalších dovednostech make-upu. Jaký byste si měli vybrat vy?
tři dámy a šampus.jpg
·         Mat
Takový mutující make-up je v poslední době vyráběný většinou jako tekutá forma. Je vhodný pro mastnou a smíšenou pleť, protože po aplikaci a vstřebání se do kůže se změní skoro až na pudr. Tím zabrání tomu, abyste působili od počátku dne mastně a leskle. Takový produkt by pleť neměl nijak zvlášť vysušovat. U těch nejlepších z této kategorie zpravidla není potřeba z důvodu matování nanášet dále pudr. POZOR! Pudr, alespoň v minimálním množství je na kritická mísa potřeba nanést vždy. A to právě z důvodu fixačních!
·         Lifting
Takový produkt vypíná pokožku a vyhlazuje vrásky, nejen opticky, ale má v sobě právě i složky, které opravdu alespoň momentálně takto působí. Zpravidla nebývá matující, protože na starší pokožku není dobré dávat mat, nýbrž je potřeba dosáhnout mladistvého a svěžího dojmu. To právě zajišťují tyto make-upy, které opticky pleť rozzáří.
·         Hydratační
Pro každý typ pleti je vhodný tento druh. Hlavně v zimě, kdy na pokožku působí vnější vlivy jako je mráz. Samozřejmě potom pokožku zase trápí vedro v interiérech, kde se vytápí o život. Proto hydratační make-up má mít doma každá žena v zásobě.
·         Vodě-odolný
Pokud se chystáte na zajímavou a důležitou akci, kde musí být vzhled dokonalý, ať se děje, co se děje, je toto vhodný prostředek. Pokud se chystáte na hory či do bazénu, bude se vám také hodit. Myslete však na to, že není snadné ho odlíčit a je třeba mít speciální odličovací produkty pro tento vodě-odolný make-upu. To je stejné, jako s vodě odolnou řasenkou.